aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Serce dla Afryki - Chełmsko Śląskie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim oraz Stowarzyszenie ,,Wspólnie dla Chełmska” włączyły się do akcji charytatywnej dla szkół w Afryce.

siatkowka

Młodziczki KS Sudety Kamienna Góra rozegrały dzisiaj (niedziela, 28 lutego) ostatni turniej finałowy. Walczyły o miejsca 17-19 na Dolnym Śląsku.

fot. Orzeł Lubawka

Piłkarski Orzeł Lubawka ogłosił kolejne wzmocnienie. Do drużyny dołączył pomocnik.

merc

Budowa drogi S3 wymusiła wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, które spowalniają przejazd pojazdów. Nie wszyscy kierowcy są w stanie zaakceptować dłuższy czas przejazdu.

dym

Gdy kibice pasjonowali się skokami Polaków podczas Mistrzostw Świata w skokach narciarskich, część Kamiennej Góry spowił gęsty dym.

fot. Polski Związek Biathlonu

W ramach Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie rozegrane zostały dzisiaj (sobota, 27 lutego) sprinty. W zawodach w Dusznikach Zdroju startowali zawodnicy MUKN Pod Stróżą Lubawka / ZSZP Lubawka.

fot. MGOK Lubawka

Z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury w Lubawce zaprasza na koncert przebojów Anny Jantar. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 7 marca - początek o godz. 18:00.

fot. Polski Związek Biathlonu

W Dusznikach Zdroju trwają Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie. W zawodach startują MUKN Pod Stróżą / ZSZP Lubawka.

fot. umwd

W związku z trudną sytuacją branży turystycznej wywołaną przez pandemię Covid-19 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rusza z czasową kampanią #BezpieczneDoOdkrycia. To kolejne działanie w ramach akcji Odkryj Dolny Śląsk, wspierające turystykę regionalną. Kampania będzie promować świadome i bezpieczne podróże „blisko domu”, w miejsca bez tłumów turystów, wskazane m.in. przez dolnośląskich blogerów, którzy włączyli się w akcję.

fot. Orzeł Lubawka

Do Orła Lubawka dołączył kolejny piłkarz. Klub pozyskał środkowego obrońcę.

fot. Marcin Trzpiot

Trwa 3. edycja “Setki w teatrze” czyli nagrań realizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury z lokalnymi zespołami. W piątek premiera ostatniego wideo od popowego FanKlubu a w nadchodzących tygodniach czekają nas jeszcze nowości od Hortus (hard rock), Toxide (hard rock), Plethora (metal) i Ślad (blues).

gddkia

Dzisiaj (piątek, 26 lutego) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła ofert w przetargu na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą: „Budowa/rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) – Wrocław Wschód (bez węzła)/węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków”

fot. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na wieczorne zwiedzanie wystawy „Kierunek sztuka. Malarstwo europejskie XVI-XIX w.” ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Kamienna Góra

Około 460 tys. zł w marcu powinno wpłynąć na konto miasta Lubawka. To odszkodowanie za działki przejęte pod budowę S3. Na informację od miejskich urzędników o wysokości odszkodowania czekają radni Kamiennej Góry. Od wysokości odszkodowania uzależniają wartość obligacji.

Krzysztof Mróz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w Programie „Ochrona Zabytków” na rok 2021. W całej Polsce dofinansowano aż 445 projektów na łączną kwotę ponad 105 mln. Wśród nich znalazło się 7 z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały łączne dofinansowanie w kwocie 1 177 000 zł.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA