aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 pies policja

W ubiegłym tygodniu, z polecenia oficera dyżurnego kamiennogórskiej policji, mł.asp. Marcin Nieć z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wraz ze swoim psem służbowym o imieniu Jukon, zostali zadysponowani do obsługi nietypowego zdarzenia, do którego doszło w powiecie złotoryjskim.

Kamienna Góra, choinka, fot. użyczone

Na kamiennogórskim rynku trwa montaż świątecznych ozdób.

Centrum Kultury Kamienna Góra

W poniedziałek minął termin składania ofert w konkursie na dyrektora Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

siatkowka

W ramach rozgrywek siatkarskiej ligi juniorów młodszych KS Sudety Kamienna Góra podejmowały dzisiaj Cuprum Lubin.

fot. relacja wideo z sesji

Radni gminy Kamienna Góra obradowali dzisiaj (wtorek, 1 grudnia) na nadzwyczajnej sesji dotyczącej wysokości opłaty za odbiór odpadów.

 wok

Dziwny mamy ten rok, ale mimo to Wasz dobry znajomy Mikołaj wybiera się do Was. Dowiedzieliśmy się, że 6 grudnia o 10.00 w towarzystwie Leona i Rudolfa będzie oczekiwał Was przed ekranami komputerów i smartfonów. Tak, tak, wiemy, że to niezdrowe, że psuje oczy, ale innego wyjścia nie widzimy.
Do zobaczenia na fb Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

zus Do 24 grudnia został przedłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

fot. Stara Kopalnia Wałbrzych

W tym trudnym roku z wiadomych przyczyn Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka nie odbędzie się w znanej dotąd formule. Stara Kopalnia wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z pandemią przenosi świętowanie Barbórki do sieci. Wszystkie działania odbędą się na Facebook’u instytucji.

fot. UMWD

Nowy modułowy szpital w Bolesławcu jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Sprawna współpraca samorządu województwa, lokalnych władz, a także dyrekcji szpitala powiatowego w Bolesławcu, pozwoliła wybudować i wyposażyć nowy obiekt w ciągu 3,5 miesiąca. Dzięki zaangażowaniu samorządu województwa, inwestycję wartą przeszło 8 mln złotych, sfinansowano w całości ze środków unijnych. Po zakończeniu pandemii szpital modułowy nadal będzie służył pacjentom, np. jako zakład opieki długoterminowej.

fot. ITD

Dzisiaj (poniedziałek, 30 listopada) od wczesnych godzin porannych na A4 trwały intensywne działania dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Priorytet – ujawnianie przypadków łamania zakazu wyprzedzania przez kierowców ciężarówek. Ukarano 24 kierujących.

Samorządowcy z gminy Kamienna Góra wybrali firmę, która w przyszłym roku będzie z terenu gminy odbierać odpady.

marciszow gmina

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na odbiór odpadów z terenu gminy Marciszów. Finansowe oczekiwania potencjalnych wykonawców usługi są znacznie wyższe od planów gminy.

fot. relacja wideo z sesji

Radni miasta i gminy Lubawka obradowali dzisiaj (poniedziałek, 30 listopada) na nadzwyczajnej sesji. Jedyny temat dotyczył określenia stawki opłaty za odbiór śmieci.

Orzeł Lubawka

Orzeł rozegra osiem meczy kontrolnych w zimowej przerwie pomiędzy rundami. Cykl spotkań rozpocznie konfrontacja z MKS Polonia-Stal Świdnica, którą zaplanowano na 15 stycznia. Całość zakończy pojedynek z trzecim zespołem III ligi - Ślęzą Wrocław.

siatkowka

Młodziczki KS Sudety Kamienna Góra rozegrały dzisiaj (niedziela, 29 listopada) drugi turniej ćwierćfinału dolnośląskich rozgrywek siatkówki. Tym razem gospodarzem był MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA