aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Goodyear Blimp - fot. użyczone

Mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego mieli dzisiaj (piątek, 30 lipca) rzadką okazją obejrzenia na żywo sterowca Goodyear Blimp. Maszyna przeleciała m.in. nad Chełmskiem Śląskim i Czadrowem.

Sterowiec ma 75 m długości i prawie 18 m wysokości, może poruszać się z maksymalną prędkością 125 km/h. Zabiera na pokład dwóch pilotów i do 14 pasażerów. Leciał z Czech do Wrocławia. W tym mieście ma stacjonować do 2 sierpnia. Według zapowiedzi codziennie wzbijać się będzie w niebo. Niestety nie przewidziano możliwości obejrzenia maszyny z bliska, na lotnisku. Sterowiec stacjonuje na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie.

Goodyear Blimp to latająca reklama marki wykorzystywana podczas realizacji transmisji z zawodów na całym świecie. Maszyna leci do Kopenhagi na wyścigi samochodów elektrycznych, później ma być na 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Goodyear ma cztery sterowce, w zasadzie Zeppeliny. Wewnątrz mają szkielet z włókna węglowego i aluminium. Konstrukcja przykryta jest laminatem z tworzywa sztucznego i wypełniona niepalnym helem. Napęd stanowią trzy silniki o mocy 200 koni każdy. Optymalna wysokość lotu to 300 metrów.

Goodyear Blimp - fot. użyczone

#GoodyearBlimp

 

REKLAMA

ds21