aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Imię Pani - Krzeszów - Krzysztof Koziołek

Najnowszy kryminał retro Krzysztof Koziołka jest jednocześnie zbiorem ciekawostek o Krzeszowie i okolicach. Wśród opisywanych bohaterów odnajdzie się zapewne kilka osób związanych ze wsią i opactwem.

 

W sprzedaży jest już „Imię Pani” kryminał retro, którego akcja osadzona jest w przedwojennym Krzeszowie. Wartko rozwijające się wątki intrygi usiane są szczodrze trupami znajdowanymi na terenie całej dzisiejszej gminy Kamienna Góra. Obecna w każdym momencie sztuka baroku oraz powiązania z historycznymi wydarzeniami dodają działaniom odpoczywającego w opactwie, komisarza Dewarta, otoczkę tajemniczości. Policjant, który potrafi zaleźć za skórę nie tylko przestępcom, będzie bił, opłacał informatorów, wielokrotnie otrze się o śmierć, spotka również skorumpowanego żandarma. Rozwiązanie zagadki jest zaskakujące.

Krewki policjant chętnie wdaje się w bójki, jednak ma też czas na podziwianie zabytków i wędrówki w malowniczych okolicach Krzeszowa. Dewart jest gościem opata, może więc dzięki pomocy mnichów poznawać miejscowe legendy, odkrywać tajemnice. To drugi wymiar książki K. Koziołka, która dzięki temu może się stać rodzajem przewodnika po gminie. Ciekawe, kiedy powstanie szlak Gustava Dewarta prowadzący od Łącznej, przez Chełmsko Śląskie do Krzeszowa, a nawet Kamiennej Góry i Bolesławca. Po lekturze warto ponownie odwiedzić Krzeszów i spojrzeć na miejscowe zabytki oczami komisarza.

Kryminał z ciekawością przeczytają zapewne osoby związane z jego powstaniem. Kilkoro z nich zapewne odnajdzie się na łamach książki. Czyż bowiem Grzegorz i Krystian odkrywający studnię książęcą kogoś nie przypominają? A może nazwisko aptekarza nie jest przypadkowe?

Więcej o książce na stronie imiepani.pl

patronat

Portal powiatowa.info jest patronem medialnym publikacji

 

REKLAMA