aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UM Kamienna Góra

Zbliżamy się do startu projektu "Wymiana dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w domach wielorodzinnych, na obszarze Gminy Czarny Bór, Gminy Miejskiej Kamienna Góra, Gminy Kamienna Góra, Gminy Stare Bogaczowice oraz Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój".

MarciszówUrząd Gminy w Marciszowie informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych usytuowany na terenie byłego wysypiska śmieci w Ciechanowicch, zostaje ponownie otwarty z dniem 6 marca 2021r. (sobota). Odpady przyjmowane będą w każdą sobotę z wyjątkiem dni świątecznych w godz. od 8.00 do 14.00.

Kamienna GóraOstatnia decyzja rady miasta odsuwająca głosowanie nad uchwałą w sprawie emisji miejskich obligacji wymusiła wstrzymanie realizacji szeregu miejskich inwestycji.

fot. UM Kamienna Góra

Uchwała zwalniająca kamiennogórskich restauratorów z opłat za zezwolenie na sprzedaż alkoholu została zaakceptowana przez radę miasta. Projekt przygotowany przez burmistrza Janusza Chodasewicza został przegłosowany jednogłośnie.

fot. umkg

Rozpoczęliśmy prace związane z konserwacją bocianiego gniazda przy ul. Legnickiej w Kamiennej Górze. Wszelkie działania prowadzimy pod nadzorem ornitologa.

fot. UM Kamienna Góra

Udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) to ważne źródło pieniędzy w budżecie Kamiennej Góry. Zachęcamy, by płacić podatki w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania.

OGŁOSZENIE – lokal mieszkalny – Szarocin – I przetarg

Wójt Gminy Kamienna Góra ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości lokalowej z gminnego zasobu nieruchomości :

fot. Przemysław Groński

Członkowie stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Kamiennogórskiej wybrali dziś zarząd. W jego skład weszli: wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus, starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys, burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz, wójt Marciszowa Wiesław Cepielik, wiceprezes fundacji „Europejska Perła Baroku” Grzegorz Żurek oraz właściciel i pomysłodawca podziemnej trasy turystycznej „Projekt Arado” Jarosław Bona.

Kamienna GóraXXXVII Sesja Rady Miasta Kamienna Góra odbędzie się 24 lutego 2021 r. (środa) o godz. 13.00 w sali Nr 211 Urzędu Miasta., z następującym porządkiem obrad:

fot. powiat kamiennogórski

Starosta Kamiennogórski ogłasza V ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości Skarbu Państwa położonej w Marciszowie, gm. Marciszów, w granicach działki nr 13.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA