Drukuj

Kamienna Góra - Urząd Miasta

Dziesięcioro przedsiębiorców uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym tegorocznych Dni Kamiennej Góry. Spotkanie zorganizowane zostało dzisiaj (wtorek, 16 lutego) w Urzędzie Miasta. Ujawnione zostały dane większości wykonawców.Na spotkanie zaproszeni zostali lokalni gastronomowie i przedsiębiorcy, którzy mogą być zainteresowani wystawianiem stoisk podczas Dni Kamiennej Góry 2016.

Tegoroczne święto miasta odbędzie się w pierwszy weekend czerwca, potrwa trzy dni (3-5 czerwca). Miasto chce zorganizować imprezę, podobnie jak przed rokiem, we własnym zakresie. Wzorem ubiegłego roku za strefę gastronomiczną ma odpowiadać jeden przedsiębiorca, przy współpracy z lokalnymi podmiotami możliwe jest podpisanie umowa z dwoma podwykonawcami. Przed rokiem była to firma spoza powiatu. Tym razem, na prośbę miejscowych przedsiębiorców, miasto zaprosiło ich do współpracy. W zamian za wyłączność na prowadzenie gastronomii wybrany podmiot będzie musiał pokryć koszty wynajmu sceny, zadaszenia, oświetlenia i nagłośnienia. To 40 tys. zł. Kwotę tę pomniejszy dochód z wynajmu placu na wesołe miasteczko i inne stałe atrakcje. Ostateczna kwota zależy więc od operatywności gastronoma. Miasto gwarantuje prąd, toalety, ochronę i sprzątanie terenu. Część uczestników spotkania miała zastrzeżenia do wysokości kwoty oraz zaproponowanego zestawu wykonawców. Wszyscy jednak spotkali się, aby kontynuować rozmowy o współpracy. Decyzję mają podjąć do końca lutego. Jeśli lokalni przedsiębiorcy nie zdecydują się na przejęcie strefy gastronomicznej, miasto poszuka podwykonawcy poza powiatem.

Dni Kamiennej Góry 2016 rozpoczną się w piątek (3 czerwca). Pierwszy dzień to zabawa z muzyką dance i disco-polo. Wystąpi grupa Fanatic oraz Czadoman znany m.in. z przeboju Ruda tańczy jak szalona. Po koncertach kamiennogórscy DJ-eje zaproszą na dyskotekę. W sobotę (4 czerwca) odbędzie się kolejna edycja Green Water Festiwal. W tym roku prezentowana ma być nieco łagodniejsza muzyka. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Strachy na Lachy. Wstępnie planowane jest również after party. Niedziela (5 czerwca) rozpocznie się od propozycji przygotowanych przez Centrum Kultury, czyli prezentacji przedszkolaków oraz Biesiady z piosenką. Wieczorem zaplanowano występ kabaretu, ale jeszcze nie wiadomo jakiego. Święto miasta zakończy zespół Weekend znany m.in. z przeboju Ona tańczy dla mnie.