aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Na czym polega strategia Carry Trade?

W transakcjach wymiany walut występuje wiele złożonych strategii, które można zastosować dla własnej korzyści. Niestety ich opanowanie wymaga większej ilości czasu i wysiłku. Na szczęście istnieją prostsze sposoby, dzięki którym można uzyskać porównywalne, jeśli nie lepsze efekty. Należy do nich Carry Trade, strategia, która koncentruje się na różnicach występujących pomiędzy kilkoma rynkami. Do niedawna była bardzo często wykorzystywana przez traderów ze względu na globalizację i łatwość w poruszaniu się pomiędzy różnymi rynkami. Czy ma szanse powrócić do łask? 

Carry Trade jest możliwy dzięki różnicom pomiędzy oprocentowaniem występującym w różnych krajach. Każdy bank centralny inaczej określa cenę pieniądza, dlatego można to wykorzystać. Metoda Carry Trade wykorzystuje arbitraż, czyli zakup waluty o niskiej stopie procentowej, by pożyczyć ją lub sprzedać za walutę wycenianą po wyższym oprocentowaniu. Dużą zaletą dla graczy na rynkach walutowych jest to, że mogą handlować za pomocą par walutowych, dlatego nie potrzebują żadnego skomplikowanego narzędzia, aby móc korzystać z Carry Trade. Jeśli chcą grać na spadki, to po prostu zmieniają typ pary walutowej na odwrotny.

Gdzie można wykorzystać strategię arbitrażu na różnych rynkach? 

Umiejętne wykorzystanie strategii na rynku forex zwiększa szansę na duże zyski. Jeśli inwestor posiada doświadczenie i może wykorzystać swoje mocne strony, to jest to zaledwie połowa sukcesu. Druga połowa to świetny dostęp do najlepszych narzędzi rynkowych, który w długiej perspektywie wpływa na wyniki finansowe. Liczą się także niskie opłaty i możliwości grania na różnych rynkach. Wtedy walka z innymi rywalami jest o wiele bardziej wyrównana i szanse na zwycięstwo rosną. Jeśli chcesz wygrywać na rynkach finansowych, a rynek walutowy jest Ci znany, sprawdź, co ma do zaproponowania utytułowany broker, cieszący się dużą renomą. 

W jaki sposób oblicza się wartość Carry Trade? 

Przykładowe obliczenia stawki w Carry Trade są dosyć proste. Przykładowo, jeśli inwestor pożycza pieniądze w złotówkach, to płaci odsetki w wysokości 1,75%. Jeśli zainwestuje ten kapitał w pobliskiej Republice Czech, które wypłacają odsetki w wysokości 3,75%, to dostanie różnicę w wysokości 2%. Oczywiście wysokość tej kwoty może się znacząco różnić, w zależności od prowizji, opłat czy wielkości kapitału. Jednak mechanizm jest taki sam, niezależnie od rodzaju waluty i rynku. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania z dźwigni, która może zwielokrotnić osiągnięty zysk. 

 

REKLAMA