aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pexels.com

Złodzieje nie próżnują, o nie. Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że twoje biuro lub miejsce zamieszkania uległo już inwigilacji przestępców. Mogli umieścić twój adres na swojej liście i teraz tylko czekają na odpowiedni moment do ataku. A sezon urlopowy tuż-tuż... Kontrola dostępu do drzwi powinna więc być dla ciebie priorytetem. Dowiedz się zatem, dlaczego klamka na kod oraz inne zamki szyfrowe stanowią dzisiaj najlepszą ochronę twojego dobytku.

Zamek elektroniczny w drzwiach: koszmar dla złodzieja

Standardowe zamki na klucz mogą być już niewystarczające. W dzisiejszych czasach dla sprawnego złodzieja klasyczne instalacje nie stanowią problemu. Klamka szyfrowa i zamki elektroniczne to już zupełnie inna bajka. To dlatego, że nie da się ich wyłamać zwykłymi narzędziami, a i nawet odcięcie dostępu do prądu bandytom nie pomoże.

Proces otwarcia drzwi na kod będzie stanowić dla nich istną gehennę, a jeśli już uda im się osiągnąć cel (o ile wcześniej nie dadzą za wygraną, co zdarza się często), zajmie im to mnóstwo czasu i energii. To z kolei ułatwi pracę lokalnej ochronie lub policji. Co więcej, koszmar złodzieja nie musi się skończyć na drzwiach wejściowych, ponieważ nowoczesne systemy elektroniczne pozwalają na połączenie kilku zamków jednocześnie. Żeby nimi zarządzać, wystarczy jeden telefon. TWÓJ telefon. Brzmi nieźle, co?

Na stronie https://systemdkp.pl/11-zamki-elektroniczne dowiesz się więcej.

Klamka wewnętrzna i zamek szyfrowy: wygoda dla właściciela

Klamka na PIN i inne zabezpieczenia elektroniczne występują w różnych wersjach. Coraz popularniejsze są metody obsługujące kartę zbliżeniową. To model dobrze znany w biurach i hotelach, lecz i w domach jednorodzinnych coraz częściej stosowane są karty. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb.

Niemniej klamka na kod wiedzie prym w wyborze klientów. To dlatego, że można nią kontrolować zdalnie za pomocą kodu wygenerowanego w darmowej aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS. Jako zarządca samodzielnie kontrolujesz zmiany kodów, jak i liczbę osób upoważnionych do ich stosowania. Poza tym do każdej klamki dołączona jest wygodna klawiatura, która umożliwia otwieranie drzwi bez potrzeby telefonu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://systemdkp.pl/84-klamka-na-kod.

Czy rodzaj i grubość drzwi ma znaczenie?

Tak. Musisz o tym pamiętać, ponieważ zastosowanie konkretnych zamków może być zależne od rodzaju i grubości drzwi, na jakich mają być montowane. W związku z tym przy wyborze systemu powinieneś skonsultować się z obsługą sklepu. Fachowe doradztwo jest bowiem bardzo istotne w dopasowaniu zabezpieczenia biura i domu.

REKLAMA