aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Smartfony marki Samsung to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń. Niewiele osób zna jednak historię tej południowokoreańskiej grupy biznesowej, która zatrudnia prawie 500 tysięcy pracowników. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1938 roku przez Lee Byung-Chula i początkowo działała jako firma eksportowa. Dowiedz się, jak potoczyły się losy Samsunga.

Początki działalności

Nazwa Samsung w języku koreańskim oznacza trzy gwiazdy. Jako firma eksportowa, szybko poszerzyła swoją działalność o inne dziedziny. Zajmowała się przetwórstwem rolno-spożywczym, sprzedażą detaliczną, ubezpieczeniami, tekstyliami i obrotem papierów wartościowych. Działalność w przemyśle elektronicznym zaczęła w latach 60. XX wieku, a dekadę później – w przemyśle budowlanym i stoczniowym. Po śmierci Lee w 1987 roku, przedsiębiorstwo zostało podzielone na Grupę Samsung, Hansol, CJ Group oraz Shinsegae.

Grupa Samsung

Grupa biznesowa Samsung to potężny konglomerat, działający w przemyśle elektronicznym, samochodowym, chemicznym, lotniczym, tekstylnym, spożywczym, a także w hotelarstwie, handlu, parkach rozrywki oraz projektowaniu i budowaniu wysokościowców. Swoją siedzibę ma w mieście Suwon, potocznie zwanym „miastem Samsunga”.

Samsung Electronics to największy członek tej grupy biznesowej, a także największe przedsiębiorstwo elektroniczne na świecie. Powstało w 1969 roku i obecnie znajduje się na liście 10 najlepszych globalnych marek. To silny konkurent dla amerykańskich przedsiębiorstw z Doliny Krzemowej, a także dla firm z Tajwanu czy Japonii. Samsung Electronics specjalizuje się w produkcji lodówek, pamięci flash oraz DRAM. Jest także wiodącym producentem zaawansowanych technologicznie telefonów komórkowych oraz ekranów LCD.

Smartfony marki Samsung

Samsung Electronics może pochwalić się wieloma naprawdę dobrymi smartfonami. Aktualnie wśród flagowców marki można wymienić modele Samsung Galaxy S22, S22+, a także S22 Ultra. Dużym zainteresowaniem cieszy się także składany Samsung Galaxy Z Flip 3 5G. Przedsiębiorstwo wydaje smartfony w różnych półkach cenowym. Wielu użytkowników chwali urządzenia za ich niezawodność i dobre parametry. Przedsiębiorstwa dba także o produkcję części zamiennych do swoich smartfonów. W ofercie GSMOK znajdziesz oryginalny wyświetlacz do modelu Samsung Galaxy A40 (https://gsmok.pl/wyswietlacz-lcd-panel-dotykowy-komplet-samsung-a405-galaxy-a40-czarny-z-ramka-gh82-19672a-gh82-19674a-oryginal-service-pack-a82880), który przyda się, gdy montowany fabrycznie komponent ulegnie uszkodzeniu mechanicznemu, na przykład w wyniku upadku. W asortymencie dostępne są także komponenty do Samsunga Galaxy A51 (https://gsmok.pl/wyswietlacz-lcd-panel-dotykowy-komplet-samsung-a515-galaxy-a51-2020-czarny-z-ramkasgh82-21680a-gh82-21669a-gh82-22084a-oryginal-service-pack-a86119) oraz starszych modeli tego producenta. 

Jeżeli prowadzisz serwis GSM, warto zaopatrywać się w najwyższej jakości produkty z renomowanej hurtowni. W naszym sklepie znajdziesz wiele wysokiej jakości części, które pozwolą smartfonom marki Samsung odzyskać dawną sprawność. Wyjątkowe modele smartfonów oraz szeroka dostępność części zamiennych przyciągają nowych użytkowników i skutecznie zatrzymują przy sobie tych, którzy zaufali firmie już dawno. 

 

REKLAMA