aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Dla wielu mieszkańców Lublina wydarzenia kulturalne oraz różnego rodzaju imprezy są nieodłączną częścią życia miasta. Jest to idealna okazja, aby spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi i przy okazji świetnie się bawić. Ilość obiektów oraz atrakcyjnych miejsc pozwala na częste organizowanie eventów, a także sprzyja wizytom turystów we wschodniej Polsce. Repertuar dla siebie znajdą zarówno osoby, które chcą skosztować odrobiny kultury, jak i ci, którzy po prostu chcą skorzystać z rozrywki w miłym towarzystwie. Warto śledzić kalendarz z harmonogramem organizowanych imprez, aby być na bieżąco.

Coś dla fanów kabaretu

Wszyscy, którzy lubią zdrową dawkę śmiechu, na pewno chętnie wybiorą się na spektakl kabaretowy. Coraz większą popularnością w Polsce cieszy się stand-up, szczególnie ten w wykonaniu największych sław. W najbliższym czasie mieszkańcy Lublina będą mieli okazję zobaczyć na żywo występ Dawida Gadowskiego, który wystąpi dla nich z programem ”Czysta przyjemność”. Wydarzenie odbędzie się w lokalu Niekasyno w sobotę 7 maja o godzinie 19.00.

W trzecim kwartale do Lublina dotrze również wielkie wydarzenie ze sceny stand-upu. W programie „Please stand-up!” wystąpią najbardziej znane postaci, takie jak Łukasz Lotek Lotkowski, Darek Gadowski, Błażej Krajewski. Nie obejdzie się również bez gościa specjalnego, którym będzie znany aktor Janusz Chabior. Event odbędzie się 15 września w Hali Globus.

Kinomaniacy również znajdą coś dla siebie

Jak przystało na centrum kultury i sztuki wschodniej Polski, nie zabraknie również wydarzeń kinowych. W kinie CSK odbędą się premierowe pokazy produkcji filmowej „Memoria”.  Opowiada on o dźwięku, który potrafi uprzykrzyć życie, ale jest również opowieścią o podróży, która zmienia wiele w życiu głównej bohaterki. Film budzi w odbiorcach wiele emocji i zapisuje się mocno w ich pamięci.

Koncerty i wydarzenia muzyczne

W harmonogramie znajdzie się wiele pozycji dla fanów muzyki. Bez względu na to, jaki gatunek muzyczny Cię interesuje, na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie wydarzenie. Dla wszystkich, którzy kochają muzykę klasyczną, wystąpi już niebawem chór oraz orkiestra symfoniczna pod batutą Marcina Wolniewskiego. Zagrają oni w hołdzie Ennio Morricone w CSK już 21 kwietnia. Utwory grane podczas koncertu znamy z wybitnych produkcji filmowych. Muzyka kompozytora wielokrotnie otrzymywała liczne nagrody w postaci Oscarów oraz Złotych Globów.

Kalendarz ma również miejsce dla muzyki rozrywkowej, która umili ciepłe, letnie wieczory. Seria koncertów „Letnie brzmienia” rozpocznie się już 27 lipca od występu młodego zespołu Kwiat jabłoni. Następnie usłyszymy na letniej scenie Krzysztofa Zalewskiego, Ralpha Kamińskiego, Sobela, Darię Zawiałow oraz Artura Rojka. Koncerty odbędą się w Browarze Perła i będą trwały przez okres wakacyjny. Wydarzenia dla siebie znajdą również fani muzyki rockowej, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. Wystąpią dla nich Kaz Bałagane, Bass Astral czy Taco Hemingway. Zachęcamy do śledzenia pełnego harmonogramu wydarzeń, który dostępny jest na stronie internetowej https://rytmy.pl/wydarzenia/lublin/.

 

REKLAMA