aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Chełmsko Śląskie, makrama i szkło

Przed ambitnym zadaniem postawili uczestników warsztatów makrama i szkło ich organizatorzy. Podczas zajęć mieli przygotować ozdobę wykonana w kilku technikach.

Krzeszów

Osiem zespołów ludowych wystąpi dzisiaj (25 czerwca, sobota) w Krzeszowie. W ramach Nocy Świętojańskiej zaplanowano koncerty, grę terenową, warsztaty. Wieczorek (około 21:30) odbędzie się parada nad staw z tradycyjnymi wiankami.

Aktualizacja 26 czerwca 2022

Kamienna Góra, festiwal charytatywny

Nad kamiennogórskim zalewem trwa Festiwal Charytatywny Lepsze Dziś. Podczas dwudniowej imprezy zbierane są pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci oraz stworzenie PsiTułku.

Miszkowice, piknik

Na placu zabaw w Miszkowicach odbywa się dzisiaj piknik z okazji dnia dziecka i rozpoczęcia wakacji.

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na wystawę malarstwa oraz grafiki współczesnego niemieckiego artysty, Jürgena Höritzscha. Ekspozycja pod tytułem „Przeniesienie”/ „Die Übertragung” składa się z ponad 20 prac wykonanych w technikach malarstwa olejnego, akrylowego oraz akwaforty.

 krzeszow

Dzisiaj obchodzone jest Boże Ciało czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ulicami miast i wsi przechodzą dzisiaj procesje.

Aktualizacja 14:40

CHełmsko Śląskie, polonez nocą, fot. organizatorzy

Polonez Nocą to wieloletnia tradycja szkoły w Chełmsku Śląskim. Co roku z innym motywem przewodnim. Tegoroczne widowisko odbyło się w miniony piątek. Szkoła zmieniła się na czas wieczornego wydarzenia w ukwiecony pałac. Oprócz poloneza, tradycyjnego polskiego tańca narodowego, w wykonaniu tegorocznych absolwentów szkoły, na scenie zaprezentowali się mali artyści z przedszkola – grupa przedszkolna Krasnale w romantycznym układzie tanecznym.

Kamienna Góra, piosenka od serca

W parku przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamiennej Górze zaprezentowana została Piosenka od serca. Utwór jest wynikiem współpracy szkoły z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci.

Marciszów, przewodnik

Przewodniki Dźwiękowe Sudety.pro to pomysł na interesujący wypad oraz poznawanie sudeckich miejscowości. Gmina Marciszów to propozycja dla wszystkich, którzy cenią piękno natury, malownicze krajobrazy, miejsca o bogatej i intrygującej historii oraz zabytki.

Kamienna Góra, Czytanie na trawie, liceum ogólnokształcące

W ramach akcji Czytanie na Trawie, dzisiaj (piątek, 10 czerwca) odbyło się czytanie książki „Kocham Cię Kubusiu”. Ze względu na warunki pogodowe dzieci zgromadziły się w auli Liceum Ogólnokształcącego.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA