aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Krzeszów, Jarmark Dąbrówki

W poniedziałek (15 sierpnia) w Krzeszowie odbędzie się "Jarmark Dąbrówki". Na stoiskach pojawią się produkty regionalne, rękodzieło.

Wielki Odpust Krzeszowski 2022

Przed nami największe i najważniejsze wydarzenie organizowane na terenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Główne uroczystości zaplanowane są na poniedziałek (15 sierpnia), ale cykl wydarzeń religijnych rozpocznie się już w sobotę (13 sierpnia).

Chełmsko Śląskie, Jarmark Tkaczy Śląskich

Znany jest już program Jarmarku Tkaczy Śląskich, który odbędzie się w Chełmsku Śląskim 19 i 20 sierpnia. Gwiazdami będą Tribbs oraz Inoros.

Narodowe Czytanie w Lubawce

Biblioteka Gminna w Lubawce zaprasza na kolejną odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku czytane będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Bukówka, Feenyx Feeder Cup 2022

1 października 2022 roku koło PZW Kamienna Góra "Miasto" wraz z włoską marką Feenyx organizuje zawody feederowe nad zbiornikiem Bukówka od strony miejscowości Bukówka.

Tegoroczny Jarmark Tkaczy Śląskich w Chełmsku Śląskich odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia. Głównymi gwiazdami wydarzenia będą - Tribbs (piątek, twórca hitowego coveru "Ostatni raz zatańczysz ze mną") oraz zespół InoRos (sobota, "Czyste szaleństwo", "Piękne życie").

Konkurs na wieniec

Centrum Biblioteczno- Kulturalne gminy Kamienna Góra zaprasza sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia oraz inne organizacje do wzięcia udziału w konkursie na "Tradycyjny Wieniec Dożynkowy".

Kino za Rogiem zaprasza - sierpień 2022

fot. mon

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym.

fot. facebook / InoRos

W tym roku odbędzie kolejna edycja Jarmarku Tkaczy Śląskich w Chełmsku Śląskim. Impreza zaplanowana jest na 20 sierpnia.

REKLAMA